Ministrantský den v Olomouci

Milí ministranti a kněží,

vzhledem k vývoji posledních dnů jsem se museli rozhodnout pro zrušení Ministrantského dne. Nevíme sice, jak se bude situace dále vyvíjet, ale tato akce každoročně přiláká velké množství z vás, proto si myslíme, že uskutečnit takovou akci nebude možné.

Nezoufejte ale. Stále počítáme s Diecézním ministrantským táborem a věříme, že příští rok opět obnovíme i Kurz vedoucích ministrantů. Kdy bude další Ministrantský den ale zatím není jisté.

Níže vám také nabízíme inspiraci, jak dobře využít dnešní dny.

Přejeme vám, aby se vaše touha sloužit přenesla od oltáře (kde je to teď nemožné) do vašich rodin a ke všem potřebným.

bohoslovec Daniel Martinek

Ministrantský den v Olomouci
ZRUŠENO

Ahoj ministrante! Každý třetí rok pořádají bohoslovci pro brněnskou diecézi Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci. Letos se bude konat v sobotu 2. května 2020. Těšit se můžeš na setkání s ministranty z celé naší diecéze, s bohoslovci a s otcem biskupem. Můžeš se také těšit na společné prožití mše svaté, velké zážitkové hry i výborný oběd. Samozřejmostí je ocenění pro vítěze velké zážitkové hry. Proto neváhej a přijeď! Taková akce nebývá každý rok. Přihlašování najdeš níže.

Letošní téma zní: „Služte Hospodinu s radostí, vstupte před něho s jásotem!“ (Žl 100, 2)

Důležité informace

Tato akce je určená pouze pro ministranty a ministrantky brněnské diecéze ve věku 6–25 let. Začátek je v 8:30 – do této doby se dostav na zápis do Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci (Žerotínovo nám. 2). Ukončení bude přibližně v 16:00 tamtéž. Přijeď už ve sportovním oblečení, dále si vezmi láhev s pitím, pláštěnku a kartičku zdravotní pojišťovny. Ministrantské oblečení není potřeba. Kněží si vezmou bílou štolu. Akce se koná za každého počasí.

• Příjezd od 7:45 do 8:30
• následuje zápis, rozdělení a program ve skupinkách
• v 10:00 je společná mše svatá s otcem biskupem v kostele Panny Marie Sněžné
• po mši začíná velká hra (průběžně bude oběd)
• v 15:15 bude vyhodnocení a přibližně v 16:00 odjezd domů.

Pro šestnáctileté a starší je připravený speciální program!

Přihlašování účastníků

Potřebovali bychom vědět, kolik vás přijede. Prosíme tedy o vyplnění přihlášky, která se zobrazí kliknutím na následující odkaz. Přihlašování bude ukončeno 23. dubna 2020. Tato přihláška slouží k přihlašování účastníků, kněží, jáhnů a doprovodu – prosím, přihlašujte se dohromady za celé farnosti! Pro dobrovolníky je přihláška níže. Domluvte se, rodiče, s kněžími vašich farností, kdo z vás bude ministranty registrovat, aby nebyli zaregistrováni dvakrát. Rodiče nebo jiný doprovod (kněží budou mít možnost setkání s o. biskupem) mohou ve výjimečných případech doprovázet svého malého ministranta, ale jinak mají po zbytek času volno. Pro všechny registrované je zajištěn oběd. Prosím počítejte s příspěvkem 50,- Kč za osobu (neplatí pro dobrovolníky).

Přihláška zde

Přihlašování dobrovolníků

Nás, bohoslovců, v kněžském semináři je málo na tak velkou akci – potřebovali bychom vaši pomoc. Pokud by ses chtěl zapojit a je ti 16 let nebo více, přihlas se prosím kliknutím na následující odkaz. Pokud zrovna zjistíš že v ten den nemůžeš, ale chceš nějak pomoct, tak prosím řekni svým kamarádům, kteří by nám chtěli pomoct. Vzhledem k náročnosti příprav se s vámi dobrovolníky setkáme už v pátek večer (v semináři je možno přespat). Pokud bys v pátek opravdu nemohl přijet, budeme rádi, i když přijedeš jen na sobotu.

Přihlašování dobrovolníků zde

Jak se k nám dostat

Adresa: Žerotínovo nám. 605/2, 779 00 Olomouc.
Pěšky: Z hlavního nádraží se dá do semináře dostat za cca 30 minut. Tuto variantu doporučujeme. Cestu naleznete v mapě níže. Budova semináře se nachází vedle kostela sv.  Michala.
Tramvají: Z hlavního nádraží se dá do semináře dostat těmito linkami:
• 2, 3, 4, 6 – vystup na zastávce Náměstí Republiky
• 1, 7 – vystup na zastávce Tržnice
• 5 – vystup na zastávce Šantovka

V areálu semináře ani v jeho blízkém okolí není možnost parkování!

Daniel Martinek, bohoslovec
martinekdan@gmail.com