Mamre NEWS prosinec 2023

Začala zima a nová porce zpráv z Mamre i odjinud je tady😮

💥 Poslední víkend v listopadu jsme prožili skvělé děkanátní setkání mládeže ve Velkém Meziříčí, a den nato jsme se spolu s @dcm.brno vydali na děkanátka do Slavkova, Žarošic a Boskovic, abychom podpořili zdejší setkání a představili naše centrum mladým, kteří ho dosud neznali.
💥Společně jsme se vydali do Brna na chvály Credo Worship nights. Pro nás i ostatní to byl velmi silný moment modlitby a chval kapely EsPé, a Patty dostal možnost mluvit na pódiu a modlit se za mladé lidi Brna. Díky 🙏
💥První prosincové dny se na Mamre uskutečnila brigáda, a jsme vděční všem, kteří i přes sníh a chumelenice dorazili a pomohli💪🏻 Večer jsme se pak zúčastnili i rozsvěcování vánočního stromku v Osové Bítýšce a dokonce byl i ohňostroj 🎆
💥V týdnu se Vojta, Prokop a Liduška z DCM převlékli za Mikuláše, čerta a anděla, a ve spolupráci s farou v Zábrdovicích jsme obešli vyloučené lokality v Brně. Bylo opravdu zajímavé střetnout se s realitou, kterou často nevnímáme, a Mikulášská obchůzka nám otevřela obzory. Černá barva na tváři týmáka Prokopa se pak držela ještě hezkých pár dní.
💥V týdnu jsme byli pozvaní ke dvěma rodinám z Bítýšky na večeři, a byly to skvělé momenty, kdy jsme mohli víc poznat farníky.
💥Stejný týden ve čtvrtek proběhlo adventní ztišení týmu, kdy měli jsme prostor a možnost se zklidnit a duchovně načerpat 🙏
💥V pátek odjel Proky zastupovat Mamre na Charitativní adventní trhy do Brna, a i přes zimu a nepohodlí to byla skvělá možnost představit Mamre lidem, kteří přišli na trhy.
💥Ve stejný den u nás na centru začala i Adventní duchovní obnova, kterou měla Klárka Řiháková. S účastníky jsme přemýšleli nad tématem přátelství, a v silenciu se mohli ztišit a tak líp prožít advent 😊
💥 V posledních dnech najdete celý tým ve Velkém Meziříčí, kde pro školy hraje představení O vánoční hvězdě. Díky @farnost_vm za organizaci a že můžeme spolu s vámi dětem ze škol přiblížit pravý význam Vánoc🙌🏼

Zprávy z posledních týdnů jsou u konce, a jsou to i poslední zprávy tento rok. Po Silvestru opět napočtěnou, a mějte se fanfárově!
Mamre zdar 😀