MAMRE

Diecézní centrum života mládeže

Co děláme

Co je to Mamre?

Jsme centrum života mládeže – pro mladé zejména Brněnské diecéze. Nabízíme mladým setkat se: spolu mezi sebou, s námi a hlavně s Bohem. Více zde
                   
 

Obnovujeme na Mamre co se dá!

Koupelny už sice máme skoro hotové, ale tím to nekončí. Podpořit nás můžeš na tomto odkaze:

Podpoř nás!

Novinky

Nejnovější články

Kurz partnerství 2021/2022

DCŽM Mamre a Centrum pro rodinu a sociální péči Brno pořádá již tradičně pro dvě skupiny Víkendový Kurz partnerství 2021 – 2022. Kurz partnerství bude zahájen na podzim 2021 (a pokračuje v roce 2022). Skupina[…]

Read more

Silvestrovská modlitba

Modlitba na závěr roku 2020. Stream zde: https://youtu.be/DFzxnA7dBKY

Read more

Přihlašování na akce Mamre

 
Co plánujeme

Nadcházející akce

Akce, na které se můžeš na našem centru v nejbližší době těšit 

Mamre týden

Týden plný zábavy, her a duchovního povzbuzení. Akce trvá od neděle odpoledne do soboty ráno. Akce je určena pro mladé od 12 do 19 let.

 
 
Kdo jsme

Tým na Mamre 2020/21

Na centru žije tzv. tým. Čtyři týmáci – 2 holky a 2 kluci, se dvěma kněžími.

 
                   

P. Juris Jeniš

Ředitel centra

Prý mám o sobě něco napsat. Tak jsem Juris. Vlastně doopravdy se jmenuju Jiří Jeniš. Jsem nejstarší ze sedmi sourozenců z jedné krásné a živé katolické rodiny. Cesta životem byla klikatá, takže například dřív než jsem se stal knězem, stal jsem architektem. Mám rád svou farnost a centrum MAMRE, rád jsem mezi lidmi a sloužím svátosti. Snažím se naslouchat, ale to mi tolik nejde. Když mám chvilku, rád poslouchám svou oblíbenou kapelu, řídím auto nebo tvořím z FIMO. Jsem mlsný, ale spíš než sladké, dám si kus masa. Rád se vracím do Itálie, kde jsem mohl několik let studovat. Myslím si, že jsem šťastný a jsem rád tam, kde právě jsem. PS: Nemám rád rajskou omáčku, sójové maso a dýně (na jídlo, jako dekorace mně nevadí).  
                   

P. Tomáš Žižkovský

Kaplan

Narodil jsem se v Brně, jsem tedy původem „měšťák“ Pocházím z velké rodiny, nejvíce nás bylo i s pěstounskými dětmi dohromady 15. Že budu knězem, jsem moc v mládí nevěděl. Ale díky setkání s těmi správnými lidmi, a to i v zahraničí, a díky přijetí různých možností v životě, jsem viděl, jak si mě Pán Bůh vede k tomuto poslání, a přitom mi stále nechával úplnou svobodu. Kněžství naplňuje můj život, přináší mi hlubokou radost a otevírá bratrské společenství kněží i dveře k lidským srdcím…  Baví mě cestování, turistika, dobrý film či seriál, knihy, hraní na cajon, trochu i horolezectví, videa na youtube k zamyšlení, radostná setkání s přáteli a jinak všechno to, co se snažíme dělat pro vás. Přál bych si, aby všichni lidé mohli žít v míru, účtě a bratrské lásce. Přijeďte na centrum. Těším se na setkání.  
 
                   

Dan Fiala

Pocházím ze Žatčan, vesnice na jih od Brna (kousek vedle Újezda – jsme s Jurisem sousedi :D). Vyrůstal jsem na úžasném místě, v úžasné rodině, s úžasnými lidmi, v kraji vína, zpěvu a tance – co víc si přát? Prošel jsem si Biskupským gymnáziem v Brně a nějakou dobu jsem studoval psychologii na MU. Mým biřmovacím patronem je sv. František z Assisi, protože se uměl usmívat na svět, a on se občas usmál na něj  
                   

Maruška Kyliánová

Jsem z jihomoravského města Břeclav, kde jsem také chodila na osmiletý gympl a v květnu tam i odmaturovala. Mám mladšího bráchu Vojtu, který se taky občas ukáže na Mamre. Ráda hraju na kytaru, čtu (třeba detektivky), baví mě historie a  nepohrdnu ani filmem nebo seriálem. Další mou zálibou je cestování. Nejdál jsem byla v Potrugalsku, ale chtěla bych se podívat spíš někam na sever, třeba do Skandinávie, na Island nebo Aljašku.  
                   

Lukáš Mráz

Pocházím z malé vesničky Týnec, která se nachází na jihu naší země, kousek od města Břeclav. Mám 3 sourozence, starší sestru Markétu a mladší bráchy – dvojčata, Jendu a Pavla. Na první stupeň ZŠ jsem chodil v Týnci. Na druhý stupeň jsem dojížděl do vedlejší vesnice, Moravské Nové Vsi. Střední odborné učiliště jsem navštěvoval v Hodoníně. Jezdím na kole, poslouchám hudbu, rád zajdu s přáteli do kina.  
      

Domča Forbelská

Ahojky, jsem Domča. Přišla jsem na Mamre až z Rumcajsova Jičína v Českém ráji (nejkrásnější město pod sluncem, na vejlet jako stvořený, doporučuju 😊). Jsem teda čecháček jak poleno, takže žádné „tož“ a „šufánek“ u mě nehledejte. Morava mi ale přirostla k srdci svou otevřeností a neustálými párty, kterým se tu říká „hody“. Zbožňuju umění v jakékoliv formě, ideálně v té progresivní. Mám slabost pro huňaté svetry, velká překvápka, mamčiny lasagne a mého Nejmilejšího 🧡

 

 

Ohlasy od účastníků

Aneb co tu můžeš zažít

                   

Velice mě oslovilo společenství mladých, kteří, ač jinak staří, se spolu dokázali bavit a komunikovat, zvláště, že k tomu nepotřebují alkohol!

 
 
                   

Jste skvělí. Oceňuju to, co děláte, a že se hlavně snažíte i přestože to kolikrát není jednoduché, a ne vždy jste ocenění za svou snahu chválou.

 
 
                   

Prima společenství, jsme parta. Mamre je fakt místo, kde se duchovně i sociálně posílíte do běžného života.

 
 
                   

Ze společenstvi Mamre čerpám hrozně moc, jak do osobního, tak i duchovního života. Děkuju za to, že existují lidé, kteří něco takového dokážou pro mladé vytvořit.

 
 
                   

Děkuji Vám moc za všechno, co jste pro nás udělali, kolik času jste strávili na přípravě, kolik trpělivosti a ochoty jste do toho vložili. Moc si toho všichni vážíme!

 
 
                   

Jste super. Moc si vážím že něco takového jako MAMRE je.

 
 
                   

Díky za to, co děláte !!!

 
 
                   

Je super, že děláte pro mladé!

 
 
                   

Mamre MILUJU!!!!!

 
 

Akce na Mamre

Jaké akce se za poslední dobu na Mamre uskutečnily?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rozcestník