MAMRE

Diecézní centrum života mládeže

Co děláme

Co je to Mamre?

Jsme centrum života mládeže – pro mladé zejména Brněnské diecéze. Nabízíme mladým setkat se: spolu mezi sebou, s námi a hlavně s Bohem. Více zde
                    
 

Obnovujeme na Mamre co se dá!

Koupelny už sice máme skoro hotové, ale tím to nekončí. Podpořit nás můžeš na tomto odkaze:

Podpoř nás!
 
 

Novinky

Nejnovější články

Kurz partnerství

Chcete se vzít a hledáte vhodnou přípravu? Máte se rádi a chcete Váš vztah prohloubit? Můžete se přihlásit na kurz partnerství, který bude na Mamre v Osové Bítýšce a bude[…]

Read more

Rozpis všech akcí na rok 2022/23

Podzimní prázdniny 26. – 30. 10. (12+) Adventní duchovní obnova 2. – 4. 12. (14+) 19+. 18. – 20. 11. Brigáda 25. – 27. 11. Otevřené Mamre 16. – 18.[…]

Read more

19+

29. 4. – 1. 5. Jsi ready žít s láskou a pro lásku?Ať už jsi holka, nebo kluk a je ti 19+, zveme tě na akci, kde se budeme bavit o[…]

Read more

Přihlašování na akce Mamre

 
Co plánujeme

Nadcházející akce

Akce, na které se můžeš na našem centru v nejbližší době těšit 

Mamre týden
 
 
KDO JSME

Tým na Mamre 2021/22

Ma centru žije tzv. tým. Čtyři týmáci -2 holky, 2 kluci a jeden kněz

P. Juris JenišP. Juris Jeniš

ředitel centra

Prý mám o sobě něco napsat. Tak jsem Juris. Vlastně doopravdy se jmenuju Jiří Jeniš. Jsem nejstarší ze sedmi sourozenců z jedné krásné a živé katolické rodiny. Cesta životem byla klikatá, takže například dřív než jsem se stal knězem, stal jsem architektem. Mám rád svou farnost a centrum MAMRE, rád jsem mezi lidmi a sloužím svátosti. Snažím se naslouchat, ale to mi tolik nejde. Když mám chvilku, rád poslouchám svou oblíbenou kapelu, řídím auto nebo tvořím z FIMO. Jsem mlsný, ale spíš než sladké, dám si kus masa. Rád se vracím do Itálie, kde jsem mohl několik let studovat. Myslím si, že jsem šťastný a jsem rád tam, kde právě jsem. PS: Nemám rád rajskou omáčku, sójové maso a dýně (na jídlo, jako dekorace mně nevadí).Prý mám o sobě něco napsat. Tak jsem Juris. Vlastně doopravdy se jmenuju Jiří Jeniš. Jsem nejstarší ze sedmi sourozenců z jedné krásné a živé katolické rodiny. Cesta životem byla klikatá, takže například dřív než jsem se stal knězem, stal jsem architektem. Mám rád svou farnost a centrum MAMRE, rád jsem mezi lidmi a sloužím svátosti. Snažím se naslouchat, ale to mi tolik nejde. Když mám chvilku, rád poslouchám svou oblíbenou kapelu, řídím auto nebo tvořím z FIMO. Jsem mlsný, ale spíš než sladké, dám si kus masa. Rád se vracím do Itálie, kde jsem mohl několik let studovat. Myslím si, že jsem šťastný a jsem rád tam, kde právě jsem. PS: Nemám rád rajskou omáčku, sójové maso a dýně (na jídlo, jako dekorace mně nevadí).

Pavla Škrabalová

týmačka

Ahoj, já jsem Pája. Jsem dcera sládka. Pocházím z Hodonína (to je na hranici ze Slovenskem). Jsem nejmladší ze tří dětí a mám dva o dost starší bratry. Mám ráda umění, a tak jsem ho všude možně studovala, jednou i v Norsku. Tam jsem si do hloubky uvědomila svou lásku k přírodě a taky důležitost přátelství a přátelství s Bohem. Sice jsem to neplánovala, ale stala se ze mně i týmačka. Tak se můj život stal o dost bohatším, a to i na různé jiné druhy humoru. Na Mamre se starám o zvířata a zjišťuji, jak jsou nám lidem podobní. Když najdu třeba ve vlaku čas, ráda čtu. Mám ráda přírodu a západ slunce v horách, když sněží a když se valí mlha údolím. Baví mě fotit cokoliv, kdekoliv, kdykoliv. Ráda vařím (i dobré rizoto) a peču dorty. Ahoj, já jsem Pája. Jsem dcera sládka. Pocházím z Hodonína (to je na hranici ze Slovenskem). Jsem nejmladší ze tří dětí a mám dva o dost starší bratry. Mám ráda umění, a tak jsem ho všude možně studovala, jednou i v Norsku. Tam jsem si do hloubky uvědomila svou lásku k přírodě a taky důležitost přátelství a přátelství s Bohem. Sice jsem to neplánovala, ale stala se ze mně i týmačka. Tak se můj život stal o dost bohatším, a to i na různé jiné druhy humoru. Na Mamre se starám o zvířata a zjišťuji, jak jsou nám lidem podobní. Když najdu třeba ve vlaku čas, ráda čtu. Mám ráda přírodu a západ slunce v horách, když sněží a když se valí mlha údolím. Baví mě fotit cokoliv, kdekoliv, kdykoliv. Ráda vařím (i dobré rizoto) a peču dorty.

Sára Ondráčková

týmačka

Nazdárek, jmenuji se Sára. Jsem praštěná, bláznivá a mám sklony k šílenosti. Jsem hrdá týmačka na Mamre. Pocházím z Říčan, což je malá milá vesnička kousek od Brna. Moc ráda vedu rozhovory s lidmi, hledám v nich inspiraci a snažím se být inspirací pro ně samotné. Miluji cestování autem, letadlem, vlakem…, dále pak výhledy z hor a šumění moře. Snažím se dělat věci srdcem. Dělají mi radost náhodné dárky, květiny a křupavé jídlo. Nosím obvykle barevné punčochy, šaty nebo sukni. Užívám si zpívání, záchvaty smíchu a dělání různých bláznivin. Moc ráda naslouchám i povídám, takže pokud budeš chtít vědět víc, přijď na pokec. Jsem tu pro Tebe.Nazdárek, jmenuji se Sára. Jsem praštěná, bláznivá a mám sklony k šílenosti. Jsem hrdá týmačka na Mamre. Pocházím z Říčan, což je malá milá vesnička kousek od Brna. Moc ráda vedu rozhovory s lidmi, hledám v nich inspiraci a snažím se být inspirací pro ně samotné. Miluji cestování autem, letadlem, vlakem…, dále pak výhledy z hor a šumění moře. Snažím se dělat věci srdcem. Dělají mi radost náhodné dárky, květiny a křupavé jídlo. Nosím obvykle barevné punčochy, šaty nebo sukni. Užívám si zpívání, záchvaty smíchu a dělání různých bláznivin. Moc ráda naslouchám i povídám, takže pokud budeš chtít vědět víc, přijď na pokec. Jsem tu pro Tebe.

Jiří Vašulín

týmák

Pocházím ze Střelic, vesnice nedaleko od Brna. Jsem třetí nejstarší ze čtyř sourozenců. Vystudoval jsem průmyslovku obor elektro v Brně. Pokračoval jsem jeden rok na vejšce, ale pak jsem se dostal do týmu, tak jsem si studium na VUT v Brně přerušil. Jsem velkým fotbalovým fanouškem. Fandím Barceloně. Mám rád folklór, hrávám v dechové kapele na baskřídlovku. Ve volném čase si doma občas spájím el. obvod. Když ve Střelicích houkne siréna, tak sprintuju k hasičce. Jsem totiž dobrovolný hasič. V poobědové siestě si dám kávičku, proto jsem rád, že s Jurisem a jeho Carmen(kávovar)mohu strávit rok v týmu.Pocházím ze Střelic, vesnice nedaleko od Brna. Jsem třetí nejstarší ze čtyř sourozenců. Vystudoval jsem průmyslovku obor elektro v Brně. Pokračoval jsem jeden rok na vejšce, ale pak jsem se dostal do týmu, tak jsem si studium na VUT v Brně přerušil. Jsem velkým fotbalovým fanouškem. Fandím Barceloně. Mám rád folklór, hrávám v dechové kapele na baskřídlovku. Ve volném čase si doma občas spájím el. obvod. Když ve Střelicích houkne siréna, tak sprintuju k hasičce. Jsem totiž dobrovolný hasič. V poobědové siestě si dám kávičku, proto jsem rád, že s Jurisem a jeho Carmen(kávovar)mohu strávit rok v týmu.

Vojtěch Kylián

týmák

Ahoj, já jsem týmák Kyli z Břeclavi (to je tam, jak bylo tornádo ). Mám starší sestru, která byla v týmu minulý rok. Mám rád jídlo, a to především kebab, Fancyfries, Burgery a takové ty různé prasárničky. Když sem byl mladší, tak jsem hrál závodně softball, ale co jsem odešel na střední, tak jsem sport úplně minul…nebo sport minul mě? No každopádně momentálně běhám radši v Matrixu než na trati. Baví mě technika. Hlavně audio-video, a i proto jsem na střední chodil na průmyslovku. Obor elektrotechniky s multimediálním zaměřením. Rád čtu, ale nemám na to moc času. Taky mega moc rád koukám na filmy a srdcovkou je pro mě Marvel. Mým cílem v týmu je, aby každý, kdo na Mamre přijde, si odnesl něco víc, než s čím přišel. Mám rád, když se lidi kolem mě smějí a z toho vyplývá má další záliba – rád hraji různé divadelní komedie. Například se svými nejlepšími kamarády a životními láskami – Třemi Gráciemi. Jsem skautem, a i když to na první pohled nevypadá, tak mám hodně vřelý vztah k přírodě. Jako nejhezčí čas za rok považuji ten, kdy můžu bezstarostně ulehnout večer u ohně v týpí (pokud zrovna neprší).

 

Ohlasy od účastníků

Aneb co tu můžeš zažít

                    

Velice mě oslovilo společenství mladých, kteří, ač jinak staří, se spolu dokázali bavit a komunikovat, zvláště, že k tomu nepotřebují alkohol!

 
 
                    

Jste skvělí. Oceňuju to, co děláte, a že se hlavně snažíte i přestože to kolikrát není jednoduché, a ne vždy jste ocenění za svou snahu chválou.

 
 
                    

Prima společenství, jsme parta. Mamre je fakt místo, kde se duchovně i sociálně posílíte do běžného života.

 
 
                    

Ze společenstvi Mamre čerpám hrozně moc, jak do osobního, tak i duchovního života. Děkuju za to, že existují lidé, kteří něco takového dokážou pro mladé vytvořit.

 
 
                    

Děkuji Vám moc za všechno, co jste pro nás udělali, kolik času jste strávili na přípravě, kolik trpělivosti a ochoty jste do toho vložili. Moc si toho všichni vážíme!

 
 
                    

Jste super. Moc si vážím že něco takového jako MAMRE je.

 
 
                    

Díky za to, co děláte !!!

 
 
                    

Je super, že děláte pro mladé!

 
 
                    

Mamre MILUJU!!!!!

 
 

Akce na Mamre

Jaké akce se za poslední dobu na Mamre uskutečnily?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rozcestník