Co tě na setkání čeká?

Mše svatá a katecheze s o. biskupem Pavlem

Na diecézku nesmí otec biskup chybět a nebude tomu jinak ani letos. Můžeme se těšit na mši svatou, kterou prožijeme společně s ním, a také na jeho katechezi k letošnímu tématu.

Svědectví víry

Z řad mládeže si budeme moci vyslechnout svědectví víry a nechat se tak inspirovat do svého života.

Nový rozměr Diecézka

V letošní roce je vše jinak. Zvykem bylo diecézko v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně. Letos jsme na jiném místě a v jiný termín a dokonce i s našim novým biskupem Pavlem. Co nás dalšího nového čeká?

Setkání po děkanátech

V rámci dopoledního programu bude připravený program po děkanátech. Pro každý děkanát si jej připravují kaplani pro mládež se svým týmem mladých.

Společenství

To nejdůležitější, co na diecézku společně zažijeme, je společenství věřících vrstevníků. Úžasný zážitek!

Brožurka ke stažení

PROGRAM DIECÉZNÍHO SETKÁNÍ

Dopolední program

8:00 Příchod a registrace
9:00 Začátek programu v ZŠ Žarošice
10:00 Dopolední program po děkanátech
12:00 Vydávání obědových balíčků

Odpolední program

12:30 Nabídka odpoledního programu: možnost svátosti smíření, adorace, Carlo Acutis, hra po areálu, poke s biskupem, kavárna a další...
14:00 Odpolední program v poutním areálu
15:00 Závěrečná mše svatá na poutním místě v Žarošicích
16:300 Ukončení a odjezd domů

Brzy vše vypukne!

Co se ti na Diecézním setkání mládeže líbilo?

Pája Účastnice 2022

Diecézko se mi líbilo. Moc se mi líbila svědectví, to byla příjemná změna po předchozích letech. Scénky byly super, kdyby jich bylo víc, vůbec bych se nezlobila.

Lukáš Účastník 2022

Schola! Opravdu dělala krásnou atmosféru! Také katecheze biskupa Vojtěcha - toto povídání bych ráda slyšela znova! Zajímavá byla i reportáž a svědectví různých osob o jejich víře.

Barča Účastnice 2022

Atmosféra! Byla to má první akce tohoto formátu a vůbec své účasti nelituji. Je super vidět tolik mladých na jednom místě - aspoň pak člověk ví, že na tu víru není sám 🙂

Jiřinka Účastnice 2022

Tolik dobrých lidí se stejným zájmem jako mám já. Výborná hudba a skvělý program🤩

Lucka Účastnice 2022

Moderátoři byli super, i to, jak už pak byli trochu jetí 😀 Super byla i katecheze otce Vojtěcha Schola všechno moc hezky doprovázela "Příběh na pokračování"

  Staň se dobrovolníkem

  Cena za účastníka

  Cena je jednotná

  CZK 100 /osoba

  Přihlásit se jako kněz či řeholník/ce

  FAQ

  Základní informace

  Akce je určená pro mládež celé brněnské diecéze ve věku 12-25 let. Všichni mladí, starší 15 let, se mohou zúčastnit jako dobrovolníci. Celá akce bude probíhat v Žarošicích. Program bude probíhat jak uvnitř, tak venku, takže doporučujeme si vzít s sebou karimatku. Program je tvořen katechezemi, přednáškami, duchovním programem, zážitky ve společenství, obědem apod.

  Doprava na setkání

  Dopravu na setkání a ze setkání si zajišťuje každý účastník sám. Po děkanátech nabízejí společnou dorpavu kaplani pro mládež. Přesuny a dopravu při setkání zajišťuje pořadatel. Základní škola v Žarošicích, kde bude probíhat registrace a dopolední program, je na adrese Žarošice 321. Hromadnou dopravou je nejideálnější přijet autobusem z Brna, který jede směrem na Kyjov. Případně autobusem za Slavkova u Brna, který směřuje stejně tak. Možnost parkovaní po dobu akce pořadatel zajistí pouze těm, kteří projeví předem o parkování zájem a domluví se v kanceláři DCM. Zde bude akce probíhat: https://goo.gl/maps/hXohVnXLSZoyN6sn8

  Přihlášení na akci

  Přihlásit se na Diecézní setkání mládeže můžete přes tento web a doporučujeme co nejdříve. Odkaz na přihlášení naleznete také na facebookové události Diecézního setkání mládeže.

  Ubytování

  Akce probíhá pouze jeden den a to 13. 5. 2023. Ubytování tedy není potřeba zajišťovat. Všichni dobrovolníci, kteří budou na akci pomáhat již od pátku, budou mít zajištěné přespání. Případně je možné zajistit ubytování i pro ty pomocníky, kteří by měli problém dorazit na akci včas. Je však nutné ozvat se do kanceláře DCM Brno a přespání před akcí domluvit.

  Jídlo

  Každý účastník má zajištěný oběd. Diety a zvláštnosti v jídle je každý účastník povinen zadat do přihlášky, abychom mu speciální stravu byli schopni zajistit. Další potřeby stravování si zajišťuje účastník sám. Na místě bude možné zakoupit malé občerstvení.

  V případě deštivého počasí

  Část akce probíhá ve venkovních prostorách a část naopak ve vnitřních prostorách. V případě potřeby jsme schopni zajistit celý průběh akce ve vnitřních prostorách, ale je dobré, aby každý účastník měl s sebou pláštěnku nebo skladný deštník.

  Orientační program Diecézka

  8:00 Přihlašování
  9:00 Začátek programu v ZŠ Žarošice
  10:00 Dopolední program
  12:00 Oběd, nabídka doprovodného programu a možnost svátosti smíření
  14:00 Odpolední program
  15:00 Závěrečná mše svatá na poutním místě v Žarošicích
  16:30 Ukončení a odjezd domů
  0

  Diecéze

  0

  Kraje

  0

  Děkanátů

  0

  Farností

  Novinky

  Bez božího požehnání marné lidské namáhání.

  Již brzy nás čeká setkání v Žarošicích, ale jak dobře víme: Bez božího požehnání marné lidské namáhání. Pojďme se tedy společně…

  Co nás čeká?

  Zde můžete očekávat články a příspěvky s novinkami k Diecéznímu setkání mládeže.

  Ptej se...
  Dotazy k Diecéznímu setkání mládeže.
  Akci pořádá Sdružení Petrov, z.s. ve spolupráci s DCM Brno a DCŽM Mamre.