Ministrantský den v Olomouci

Ministranti

Ministrantský den v Olomouci

Ahoj ministrante! Každý třetí rok pořádají bohoslovci pro brněnskou diecézi Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci. Letos se bude konat v sobotu 2. května 2020. Těšit se můžeš na setkání s ministranty z celé naší diecéze, s bohoslovci a s otcem biskupem. Můžeš se také těšit na společné prožití mše svaté, velké zážitkové hry i výborný oběd. Samozřejmostí je ocenění pro vítěze velké zážitkové hry. Proto neváhej a přijeď! Taková akce nebývá každý rok. Přihlašování najdeš níže.

Letošní téma zní: „Služte Hospodinu s radostí, vstupte před něho s jásotem!“ (Žl 100, 2)

Důležité informace

Tato akce je určená pouze pro ministranty a ministrantky brněnské diecéze ve věku 6–25 let. Začátek je v 8:30 – do této doby se dostav na zápis do Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci (Žerotínovo nám. 2). Ukončení bude přibližně v 16:00 tamtéž. Přijeď už ve sportovním oblečení, dále si vezmi láhev s pitím, pláštěnku a kartičku zdravotní pojišťovny. Ministrantské oblečení není potřeba. Kněží si vezmou bílou štolu. Akce se koná za každého počasí.

• Příjezd od 7:45 do 8:30
• následuje zápis, rozdělení a program ve skupinkách
• v 10:00 je společná mše svatá s otcem biskupem v kostele Panny Marie Sněžné
• po mši začíná velká hra (průběžně bude oběd)
• v 15:15 bude vyhodnocení a přibližně v 16:00 odjezd domů.

Pro šestnáctileté a starší je připravený speciální program!

Přihlašování účastníků

Potřebovali bychom vědět, kolik vás přijede. Prosíme tedy o vyplnění přihlášky, která se zobrazí kliknutím na následující odkaz. Přihlašování bude ukončeno 23. dubna 2020. Tato přihláška slouží k přihlašování účastníků, kněží, jáhnů a doprovodu – prosím, přihlašujte se dohromady za celé farnosti! Pro dobrovolníky je přihláška níže. Domluvte se, rodiče, s kněžími vašich farností, kdo z vás bude ministranty registrovat, aby nebyli zaregistrováni dvakrát. Rodiče nebo jiný doprovod (kněží budou mít možnost setkání s o. biskupem) mohou ve výjimečných případech doprovázet svého malého ministranta, ale jinak mají po zbytek času volno. Pro všechny registrované je zajištěn oběd. Prosím počítejte s příspěvkem 50,- Kč za osobu (neplatí pro dobrovolníky).

Přihláška zde

Přihlašování dobrovolníků

Nás, bohoslovců, v kněžském semináři je málo na tak velkou akci – potřebovali bychom vaši pomoc. Pokud by ses chtěl zapojit a je ti 16 let nebo více, přihlas se prosím kliknutím na následující odkaz. Pokud zrovna zjistíš že v ten den nemůžeš, ale chceš nějak pomoct, tak prosím řekni svým kamarádům, kteří by nám chtěli pomoct. Vzhledem k náročnosti příprav se s vámi dobrovolníky setkáme už v pátek večer (v semináři je možno přespat). Pokud bys v pátek opravdu nemohl přijet, budeme rádi, i když přijedeš jen na sobotu.

Přihlašování dobrovolníků zde

Jak se k nám dostat

Adresa: Žerotínovo nám. 605/2, 779 00 Olomouc.
Pěšky: Z hlavního nádraží se dá do semináře dostat za cca 30 minut. Tuto variantu doporučujeme. Cestu naleznete v mapě níže. Budova semináře se nachází vedle kostela sv.  Michala.
Tramvají: Z hlavního nádraží se dá do semináře dostat těmito linkami:
• 2, 3, 4, 6 – vystup na zastávce Náměstí Republiky
• 1, 7 – vystup na zastávce Tržnice
• 5 – vystup na zastávce Šantovka

V areálu semináře ani v jeho blízkém okolí není možnost parkování!

Daniel Martinek, bohoslovec
martinekdan@gmail.com