DIECÉZNÍ SETKÁNÍ MLÁDEŽE

S otcem biskupem Vojtěchem

Sobota

9. 4. 2022


8:00 - 16:30 v katedrále sv. Petra a Pavla
Můžete se zde obohatit o spoustu zážitků, vědomostí, podnětů, myšlenek,
nových kamarádství i duchovního prožití akce.
Akce je určená pro mládež celé brněnské diecéze ve věku 12-25 let.

Přihlas se na setkání

Co se ti na Diecézním setkání mládeže líbilo?

Pája Účastnice 2019

Ta atmosféra, to jak byli všichni pozitivně naladění a plní energie, i přes ne zrovna vyvedené počasí. Líbilo se mi třeba i to, jak jsme mohli sedět v katedrále na zemi, nevím proč, ale cítím se pak víc jako já a přijde mi to takové.... Osobnější? 😂 A taky pohodlnější. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o dalších chystaných akcích, o kterých jsem před tím nevěděla. Dál to, že v katedrále bylo teplo, což jsem nečekala. A v neposlední řadě diář, který jsem si koupila 😁. Prostě všechno😊.... Jo a bagety 😄💕

Lukáš Účastník 2019

Technické zajištění; ozvučení, osvětlení, kamery. Moc pěkná byla katecheze biskupa Vojtěcha hned ze začátku setkání a dále pak adorace, kterou vedl otec Tomáš Žižkovský.

Barča Účastnice 2019

Líbila se mi tam celková atmosféra. Bylo také moc fajn vidět, ze je tolik lidi v mém věku věřících. Měli jste moc dobré bagety a také se mi líbila možnost zpovědi. A nakonec samozřejmě závěrečná mše s panem biskupem. Byl to silný zážitek.

Jiřinka Účastnice 2019

Co se mi líbilo ? No kde začít ? Líbilo se mi že sem mohla být v blízkosti mého oblíbeného otce biskupa, líbilo se mi se mi, že jsem mohla být v tak příjemné společnosti plné mladých, milích, ochotných, usměvavých lidí. Líbilo se mi, že jste s bagetami mysleli i na vegetariány. Líbilo se mi, že bylo tolik možností ke svátosti smíření a že sem kápla na tak bezvadnýho zpovědníka. Líbily se mi odpolední přímluvné skupinky a to že jsem se mohla seznámit opět s něčím novým. No a tak bych mohla pokračovat s tím co se mi líbilo asi ještě hodně dlouho 🙂 A ZA TO VÁM VŠEM Z CELÉHO SVÉHO SRDCE DĚKUJU !!!

Lucka Účastnice 2019

Líbila se mi možnost zvolit si dopolední a odpolední program, ale taky to, že něco bylo všem společné, protože třeba katecheze otce biskupa byla skvělá 🙂 A taky bylo super se potkat s novými lidmi a navázat nové vztahy.

  Staň se dobrovolníkem

  Jaké budou přednášky a workshopy?

  Brzy vše vypukne!

  Cena za účastníka

  Cena je jednotná

  CZK 100 /osoba

  Přihlásit se jako kněz či řeholník/ce

  FAQ

  Základní informace

  Akce je určená pro mládež celé brněnské diecéze ve věku 12-25 let. Všichni mladí, starší 15 let, se mohou zúčastnit jako dobrovolníci. Celá akce bude probíhat v Brně v katedrále Petra a Pavla. Místa v katedrále jsou omezená, tak doporučujeme si vzít s sebou karimatku. Program je tvořen katechezemi, přednáškami, workshopy, duchovním programem, zážitky ve společenství, obědem apod.

  Doprava na setkání

  Dopravu na setkání a ze setkání si zajišťuje každý účastník sám. Případné přesuny a dopravu při setkání zajišťuje pořadatel. Katedrála svatého Petra a Pavla se nachází na adrese Petrov 1. Hromadnou dopravou je nejideálnější přijet šalinou na zastávku Šilingerovo náměstí nebo Zelný trh. Možnost parkovaní po dobu akce pořadatel zajistí pouze těm, kteří projeví předem o parkování zájem a domluví se v kanceláři DCM. Zde bude akce probíhat: https://1url.cz/rKngN

  Přihlášení na akci

  Přihlásit se na Diecézní setkání mládeže můžete přes tento web a doporučujeme co nejdříve. Odkaz na přihlášení naleznete také na facebookové události Diecézního setkání mládeže.

  Ubytování

  Akce probíhá pouze jeden den a to 9. 4. 2022. Ubytování tedy není potřeba zajišťovat. Všichni dobrovolníci, kteří by měli problém dorazit na akci včas se můžou ozvat do kanceláře DCM Brno a přespání před akcí zajistíme.

  Jídlo

  Každý účastník má zajištěný oběd. Diety a zvláštnosti v jídle je každý účastník povinen zadat do přihlášky, abychom mu speciální stravu byli schopni zajistit. Další potřeby stravování si zajišťuje účastník sám. Na místě bude možné zakoupit malé občerstvení.

  V případě deštivého počasí

  Část akce probíhá ve venkovních prostorách a část naopak ve vnitřních prostorách. V případě potřeby jsme schopni zajistit celý průběh akce ve vnitřních prostorách, ale je dobré, aby každý účastník měl s sebou pláštěnku nebo skladný deštník.

  Orientační program Diecézka

  8:00 Přihlašování
  8:30 Začátek programu v katedrále
  9:45 Dopolední program
  12:00 Oběd před katedrálou a možnost svátosti smíření
  12:50 Nabídka modlitby chval v katedrále
  13:30 Katecheze otce biskupa Vojtěcha a odpolední program v katedrále
  15:00 Závěrečná mše svatá
  0

  Diecéze

  0

  Kraje

  0

  Děkanátů

  0

  Farností

  Novinky

  Nemáš se jak dostat na setkání? Můžeš se svézt!

  Pokud se nemáš na setkání jak dostat, tak se můžeš svézt autobusem, který pro vás připravili lidé z vašeho děkanátu. Třešťsko – Jihlavský autobus 5:55 Třešť, autobusové nádraží 6:20 Jihlava, Brněnský kopec 6:35 Luka nad Jihlavou, náměstí 6:45:Kamenice, škola 7:00Jamné, autobusová zastávka 7:05 Zhoř, autobusová zastávka 7:10 Stáj, autobusová zastávka Vedoucí autobusu: Klára Zažímalová, tel. […]

  Co nás čeká?

  Zde můžete očekávat články a příspěvky s novinkami k Diecéznímu setkání mládeže.

  Ptej se...
  Dotazy k Diecéznímu setkání mládeže.
  Akci pořádá Sdružení Petrov, z.s. ve spolupráci s DCM Brno a DCŽM Mamre.