#animatorlife

Animátorský kurz

Dvouletá výzva pro ty, kteří se chtějí aktivně zapojit ve své farnosti v rámci organizace a vedení společenství, práce s dětmi a mládeží a další.
Kurz je určen pro mládež ve věku od 14 let.

Úspěšný absolvent

Roky kurzu

Absolvovaných víkendů

Prožitých hodin

Vedoucí kurzu

Náš tým se skládá z externistů, týmáků a vedoucích na Mamre. Za celkovou organizaci kurzu a jeho vedení jsou však zodpovědní Dominik a Marťa. Mladí, akční a energií nabití vedoucí, kteří se těší z každého setkání s vámi.

Dominik Mazel

vedoucí kurzu

Martina Dvořáková

vedoucí kurzu

Client Logo

Animátorský kurz byl pro mě přínosný v mnoha ohledech. Dozvěděla jsem se nové věci jednak o sobě, ale taky mnoho nového že zajímavých přednášek. V neposlední řadě jsem poznala skvělou partu lidí.

Co pro tebe bylo v rámci kurzu nejpřínosnější?
Client Logo

Asi to, že v tom nejsem sama, že jsou zde i lidé kteří mi se vším vždy pomohou. Také spousta nových informací, které nám pomohou do začátku naší výzvy a to je správně dělat animátora!

Co pro tebe bylo nejdůležitější?
Client Logo

Musím říct, že témata na animátorských kurzech jsou opravdu vymakaná. Užili jsme si spoustu srandy a ty vzpomínky jsou nezapomenutelné. Vytvořili jsme si na Mamre úžasnou bandu lidí.

Jak hodnotíš kurz?

Na co se můžeš těšit?

Program každého víkendu je 100% nabitý. Zde se můžeš mrknout, co tě na každém z nich orientačně čeká.

Teambuilding

První víkend prožiješ ve skupině lidí, se kterými budeš absolvovat celý kurz. Budeš mít šanci navázat nové přátelství, získat skvělé zážitky a stmelit se v rámci kolektivu.

Sebepoznání

Na jednom z prvních víkendů se dozvíš, proč je důležité poznávat sám sebe, své vlastnosti i role. Dozvíš se v čem je specifická identita muže a ženy, jak poznat své duchovní dary a ctnosti, specifika temperamentu a spoustu dalšího.

Sebepřijetí

Už máš za sebou víkend poznávání sebe sama, ale jak se přijmout se všemi svými silnými i slabými stránkami? Co je pro to důležité? Můžeš zkusit nalézt vlastní hodnoty, přijmout sebe sama a poznat i to, jak se chováš v nejrůznějších situacích.

Bible

Na tomto víkendu se můžeš seznámit s Biblí. Dozvíš se, jak se s ní pracuje, jaký je její význam v budování vztahu s Bohem. Nebudou chybět ani zábavné hry a zajímavé modlitby se čtením Bible.

Komunikace

Možná máš pocit, že komunikace je přeci běžná věc, o které není potřeba mluvit, ale na tomto víkendu se dozvíš spoustu nového a vyzkoušíš si v praxi několik svých nově nabytých poznatků. Objevíš novou metodu práce s biblickým textem nebo k čemu jsou různé postoje při mši.

Společenství

Tento víkend bude v duchu společenství – k čemu je důležité, jak spolupracovat, jakou roli v našich životech i společenstvích hraje Boží vůle a jak pracovat přímo ve vašem farním společenství.

Média

Média na nás působí téměř každý den. Jak je ale správně využívat? Jak rozeznat pravdivé informace od těch nepravdivých?

Duchovní obnova

Každý potřebujeme někdy čas na zklidnění, na ticho a prostor pro načerpání duchovních hodnot. Vyzkoušíš si nový způsob modlitby a kněz tě provede celý víkend tématem k zamyšlení.

Timemanagement

Na tomto víkendu tě provedeme tím, co je to krizový timemanagment a jak zvládnout plánování času. Vše si vyzkoušíš na vlastní kůži během skvělých her. Řekneme si také něco málo k desateru.

Teorie her a práce s dětmi

Hra je základní činností každého člověka už od útlých let. Na co je ale dobré myslet, když skrze hry pracuji s dětmi a mládeží ve svých farnostech? To se dozvíš na tomto víkendu, stejně jako třeba i vše ohledně pořádání a přípravy táborů.