Svatý týden

Svatý týden

Týden modliteb za mládež je ta tam a před námi je nový start nového SVATÉHO týdne. 

Program je pořádně našlapaný, takže se máš na co těšit. Sleduj naše sociální sítě a ke každému se včas dozvíš více informací. Těšíme se na čas strávený s tebou.

1. Seberozvojové přednášky – na Diecézním setkání mládeže byla možnost si vybrat ze spousty skupinek a přednášejících. I když se neuskutečnilo, tak jsme se rozhodli ti některé nabídnout. Čekají na tebe přesně 3 a to od pondělí do středy v 17:00 na našem facebooku.
2. Duchovní obnova – nesmíme se sice veřejně setkávat, ale na velikonoce je potřeba se řádně duchovně připravit, a proto pro tebe máme tuto možnost je s tou změnou, že ji prožiješ v online prostoru. 
3. On-line program z Mamre – velkopáteční obřady, sobotní vigilie, adorace, nedělní mše svatá, křížová cesta a další mimořádné živé vysílání na vás čekají. Máš se na co těšit.

Velikonoční výzva českých a moravských biskupů

Milí věřící, bratři a sestry,

Až na výjimky nebude pro Vás možné zúčastnit se vrcholu celého liturgického roku – slavení Velikonoční vigilie.
 
Proto navrhujeme, abychom v době, kdy se Velikonoční vigilie slaví, tedy na Bílou sobotu po setmění, zapálili za okny našich domů svíčku, případně vystavili obraz našeho Pána Ježíše Krista, který v této slavné noci vpravdě vstal z mrtvých. Je to stará velikonoční tradice, kterou bychom přivedli k životu a vydali tak svědectví, že Ježíš je Světlem našeho života, světlem, které nezná západu, jak o tom o velikonoční noci s radostí a rozechvěním zpíváme.
 
Děkujeme Vám, že se k této výzvě připojíte.
 Z celého srdce Vám žehnáme
 
Čeští a moravští biskupové

Zdroj: https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/200403velikonocni-vyzva-ceskych-a-moravskych-biskupu